Bursa Cumalıkızık | Günübirlik

190,00₺ 225,00₺

OverView

Mevcut Seçenekler:

CUMALIKIZIK – BURSA TURU

GÜNÜBİRLİK

Belirtilen noktalardan hareketle Yalova, Orhangazi, Gemlik yol güzergâhını takiben Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti, çarşıları, camileri ve türbeleriyle hala geleneğini korumuş kentimiz Bursa’ya hareket ediyoruz. Gezimizin ilk durağı Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla beş yüzyıllık Osmanlı köyü Cumalıkızık köyüyle başlıyoruz Osmanlı erken döneminin kırsal kesim sivil mimari örneklerini günümüze ulaşmayı başarmış olan Cumalıkızık, günümüzde tarihsel filmlere mekân olmaktadır. Önce köyü bir uçtan bir uca geziyoruz. Köy meydanında köy geçmişine ait eşyaların sergilendiği Sanat Evi, Cin Aralığı Sokağı, (söylentiye göre dünyanın en dar sokağı) Cumalıkızık Cami, Cumalıkızık Hamamı ve Zekiye Hatun Çeşmesi’ni gezip yöresel ürünlerin satıldığı tezgâhlarda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Bursa'nın panoramik görüntüsünün en iyi izleneceği yer olarak bilinen Tophane meydanına doğru yola çıkıyoruz. Ramazan ayında iftar vaktini bildiren topun buradan atılmasından dolayı Tophane adını alan mevkide, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey ile devletin ikinci sultanı Orhan Bey'in türbeleri bulunmaktadır, İstiklal Savaşı Şehitleri Anıtı ve 1906 yılında yapılmış altı katlı Bursa Saat Kulesi sonrasında Türk İslam mimarisinin en önemli eserlerinden Ulu Cami’ye gidiyoruz. Kapalı namaz kılma alanı ve hat sanatları bakımından Türk tarihinde yapılan en büyük cami özelliğine sahip, Ulu cami ve çevresinde bulunan Emir sultan ve Yeşil Türbe ziyaretleri sonrasında verilen serbest zaman bitişiyle İstanbul'a doğru hareket ediyoruz.Konuklarımızla aldığımız noktalarda bir başka programda buluşmak üzere vedalaşıyoruz


FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

- Lüks ve Konforlu Araçlar İle Ulaşım

- Çevre Gezileri

Sabah Serpme Cumalıkızık Köy Kahvaltısı 

- Öğlen Yemeği(Bursa İskender kebab,içecek)

- Profesyonel Rehberlik Hizmeti

- 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

 FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Kişisel Harcamalar

- Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri


Yemek Detayları Detayları

Bölgelerde Yöresel Yemekler sunan Restoranlarda Belirtilen menü sunulmaktadır. 

 

Önemli Notlar

•Rehberimiz yol, hava, bölge yoğunluğu veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir.

•Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü KESİNLİKLE verilmez.

•Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, fotoğraf makinesi bulundurulmasını hatırlatırız.

•Yüksek sezonda ve olağan dışı durumlarda programda belirtilen oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir. Günübirlik Turlar için Bu Madde geçerli değildir.

•Tur öncesi ya da tur esnasında oluşabilecek hava muhalefeti, doğal afet veya olağanüstü durumlardan dolayı gerçekleşemeyen turlardan Rota Tour sorumlu değildir.

•Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin tur süresince ya da sonrasında iadesi mümkün değildir.

•Yeterli katılım olmadığı durumlarda Tur iptal olur ve tur operatörü misafirlerini 1 (Bir) gün önceden bilgilendirir.

•Haftalık turlarda (4 gece ve üzeri) oturma düzeni önden arkaya sıra atlanılarak değiştirilir. Bu uygulama rehber tarafından organize edilir.

•Tur programı, Rezervasyon Formu ve Tur Sözleşmesi bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.

  

Ulaşım Araç Tipleri

Mercede Travego & Tourismo & Man Fortuna ve Temsa Safir model araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

HATIRLATMA: Acentemiz kişi sayısı düşük turlarda 27-30 Kişiye Kadar ISUZU, OTOKAR,   16 Kişiye Kadar MERCEDES SPRINTER veya VOLKSWAGEN CRAFTER gibi araçları kullanma hakkına sahiptir.

 

HAREKET YERİ VE HAREKET SAATİ

06:00 Bakırköy Ömür Plaza AVM

06:30 Mecidiyeköy Merkez Yapıkredi Bankası Önü

07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi

07:20 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu Yanı(E-5 Ankara İstikameti)

07:30 Çayırova McDonalts önü 

 

CUMALIKIZIK – BURSA Tur programı, Rota Tour tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması, yayınlanması yasaktır. Tüm hakları Rota Tour’a aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından Rota Tour sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılacaktır. Tur programımız, 4077 numaralı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.


Bir sonraki sirküler bu sirküleri geçersiz kılar. 26.07.2019 BC.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.