Butik Mardin Turu | 1 Gece Konaklamalı

1.250,00₺ 1.400,00₺

OverView

Mevcut Seçenekler:

BUTİK

DİYARBAKIR-MARDİN-MİDYAT

TURU

1.GÜN

DİYARBAKIR – DİYARBAKIR ULU CAMİİ – KEÇİ BURCU – HASANPAŞA HANI KAHVALTI – MARDİN KAPI – KIRKLAR KİLİSESİ – MARDİN MÜZESİ – LATİFİYE CAMİİ – ABBARALAR – KASIMIYE MEDRESESİ – ŞEHİDİYE CAMİİ – GAZİPAŞA İLKÖĞRETİM – MARDİN

Değerli misafirlerimizle uçuş saatimizden 2 saat önce  Hava limanında buluşuyoruz. Hava alanında nüfus cüzdanı ya da ehliyet ile uçağımıza c/ın işlemlerimizi yapıyoruz. Güvenlik kontrolünden geçerek hareket edecek olan uçağımıza binerek İstanbul dan Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Siz değerli konuklarımızı sabah Diyarbakır havaalanından gezi boyunca kullanacağımız aracımızla, yöreye hâkim rehberimiz eşliğinde yöre insanının sıcak konukseverliği ile karşılanıyoruz. Yola çıkarken Diyarbakır şehir merkezinden geçerek tarihi Hasanpaşa Hanı’na uğruyoruz. Burada bizler için özel olarak hazırlanmış olan Diyarbakır kahvaltı sofrasında sabah kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası hemen karşımızda bulunan ve İslam âleminde 5. büyük haremi şerif olarak ün kazanan Diyarbakır Ulu camisini geziyoruz. Daha sonra Diyarbakır surlarının en önemli burcu olan Keçi Burcuna çıkıp buradan Diyarbakır'ı keyifle izledikten ve on gözlü köprüyü fotoğrafladıktan sonra Mardin'e doğru yola koyuluyoruz. Yaklaşık bir saat sürecek olan yolculuğumuzdan sonra açık hava müzesini andıran güzel şehrimiz Mardin’e varıyoruz. Mardin’de ilk durağımız halan Süryanilerin metropolitlik görevini sürdüren Mor Behnam ( Kırklar Kilisesi ) Alacağımız önemli tarihi bilgilerden sonra tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam edip Mardin Müzesini ziyaret ediyoruz. Oradan ayrıldıktan sonra Cumhuriyet Meydanından sırası ile Latifiye Camisini oradan da Gazipaşa İlköğretim Okulunu geziyoruz. Mardin çarşılarından yolumuza devam edip Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammedin sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiyi geziyoruz. Sonrasında öğlen yemeğimizi alıyoruz. Birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını geziyoruz. Hemen karşımızda bulunan Şehideye Cami’ni de ziyaret ettikten sonra üçyol mevkisinden kendimizi aşağı bırakıp Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçip bizi bekleyen aracımıza binip akşamı en iyi şekilde karşılayacağımız Kasimiye Medresesine gidiyoruz. Kasimiye Medresesi, birinci günümüzün son gezi durağımız olacak. Otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama.

KONAKLAMA:MARDİN

2.GÜN

DEYRUL ZAFARAN MANASTIRI – MİDYAT – MOR GABRİEL MANASTIRI – DEVLET KONUK EVİ – TELKARİ ÇARŞISI – BATMAN

Değerli misafirlerimiz, Butik turumuzun 2.gününde otelde aldığımız kahvaltı sonrası yeni bir Mardin gününe merhaba derken rotamızı bütün dünyadaki Süryani Halkının merkezi konumunda bulunan Deyrul  Zafaran  Manastırına çeviriyoruz. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin Patriklik Merkezi Görevini Üstlenen Manastır, hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Buradan ayrıldıktan sonra tarihin işlendiği mekân” Midyat’a doğru yöneliyoruz. İlk durağımız Midyat’ın 20 km dışındaki yüksekçe bir tepede kurulmuş olan Mor Gabriel Manastırı, oradan dönüşte Midyat merkeze geliyoruz. Burada da birçok dizi ve filme ev sahipliği eden Devlet Konuk Evini dolaşıyoruz ve Midyat evlerinin en seçkin örneği olan bu evin terasında bütün Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Kendimizi yaya olarak Midyat çarşılarına bırakıp ülkemizde gümüş telkari el sanatının merkezi konumunda bulunan çarşısına varıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda siz misafirlerimize alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında ülkemizde petrol çıkarılan ender yerlerden olan Raman Dağlarının eteklerindeki petrol kuyularını da görüp Batman şehir merkezinden geçerek Diyarbakır Havalimanına hareket ediyoruz. işlemlerimizi yaptıktan sonra uçağımız ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Havalimanına iniyor ve siz değerli misafirlerimizi bir sonraki gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

                                                

TUR PROGRAMINA DAHİL OLAN HİZMETLER

- 1 GECE YARIM PANSİYON OTEL KONAKLAMA (4 veya 5 Yıldızlı Oteller)

- 1 AKŞAM YEMEĞİ (OTELDE)

- 2 SABAH KAHVALTISI

- HAVA YOLLARI İLE GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ

- PROFESYONEL REHBERLERLİK HİZMETLERİ

- LÜKS VE KONFORLU ARAÇLAR İLE BÖLGE GEZİSİ

- TÜM ÇEVRE GEZİLERİ

- 1618 NOLU TURİZM KANUNUNA GÖRE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI

 

TUR PROGRAMINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- ÖĞLEN YEMEKLERİ

- YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER

- HAVALİMANI TRANSFERLERİ

- MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

- KİŞİSEL HARCAMALARINIZ


Yemek Detayları Detayları

Bölgelerde Yöresel Yemekler sunan Restoranlarda Belirtilen menü sunulmaktadır. 

 

Önemli Notlar

•Rehberimiz yol, hava, bölge yoğunluğu veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir.

•Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü KESİNLİKLE verilmez.

•Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, fotoğraf makinesi bulundurulmasını hatırlatırız.

•Yüksek sezonda ve olağan dışı durumlarda programda belirtilen oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir. Günübirlik Turlar için Bu Madde geçerli değildir.

•Tur öncesi ya da tur esnasında oluşabilecek hava muhalefeti, doğal afet veya olağanüstü durumlardan dolayı gerçekleşemeyen turlardan Rota Tour sorumlu değildir.

•Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin tur süresince ya da sonrasında iadesi mümkün değildir.

•Yeterli katılım olmadığı durumlarda Tur iptal olur ve tur operatörü misafirlerini 1 (Bir) gün önceden bilgilendirir.(Uçaklı turlar hariç)

•Haftalık turlarda (4 gece ve üzeri) oturma düzeni önden arkaya sıra atlanılarak değiştirilir. Bu uygulama rehber tarafından organize edilir.

•Tur programı, Rezervasyon Formu ve Tur Sözleşmesi bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.

  

Ulaşım Araç Tipleri

Mercede Travego & Tourismo & Man Fortuna ve Temsa Safir model araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

HATIRLATMA: Acentemiz kişi sayısı düşük turlarda 30 Kişiye Kadar ISUZU, OTOKAR,   16 Kişiye Kadar MERCEDES SPRINTER veya VOLKSWAGEN CRAFTER gibi araçları kullanma hakkına sahiptir.

 


Butik Mardin Tur programı, Rota Tour tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması, yayınlanması yasaktır. Tüm hakları Rota Tour’a aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından Rota Tour sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılacaktır. Tur programımız, 4077 numaralı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.