Edirne Turu | Günübirlik

190,00₺ 225,00₺

OverView

Mevcut Seçenekler:

EDİRNE TURU

Günübirlik

Belirlenen noktalardan hareketle önemli bir kültür mirası olan Şairlerin dizelerine anlam katmış, kitaplara konu olmuş, Osmanlı saltanatına ev sahipliği yapmış eski başkenti ve 18. yüzyılda ise Avrupa'nın en büyük yedi şehrinden biri olan Edirne'ye doğru yola çıkıyoruz. Edirne turumuza kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii(Ulu Camii) Mimar Sinan'ın Ustalık Eserimdir dediği Selimiye Camii ziyaret ederek başlıyoruz. II. Balkan savaşları sırasında Edirne savunmasının yapıldığı askeri mimari örneği Bucuk tepe Tabyası'nda: Sükrüpasa Anıtı, , Sırp sındığı Savaşı Müzesi,Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı ziyaret edildikten sonra Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan'ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray Mutfakları, 16.yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II.Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerinin ardından Meşhur Edirne Ciğeri’nin tadına bakmak için yemek molası veriyoruz. 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşması'yla Türk topraklarına katılan Edirne'ye 4 km.lik mesafede bulunan Karaağaç bölgesinde ve Tarihi Meriç Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Edirne’nin ünlü Deva-i Misk Tatlısı, Badem Ezmesi ve Edirne Peyniri Edirne'nin tadı bakmak için alış veriş molası veriyoruz. Bu kısa molamızdan sonra İstanbul’a doğru dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.

Konuklarımızla buluştuğumuz noktada vedalaşarak başka bir program buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

- Lüks ve Konforlu Araçlar İle Ulaşım

- Çevre Gezileri

- Profesyonel Rehberlik Hizmeti

- Araç İçi İkramlar

- Sabah Kahvaltısı (Serpme Kahvaltı)

- Öğlen Yemeği (Meşhur Edirne Ciğeri veya Köfte + İçecek)

- 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

 FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Kişisel Harcamalar

- Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri


Önemli Notlar

•Rehberimiz yol, hava, bölge yoğunluğu veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir.

•Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü KESİNLİKLE verilmez.

•Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, fotoğraf makinesi bulundurulmasını hatırlatırız.

•Yüksek sezonda ve olağan dışı durumlarda programda belirtilen oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir. Günübirlik Turlar için Bu Madde geçerli değildir.

•Tur öncesi ya da tur esnasında oluşabilecek hava muhalefeti, doğal afet veya olağanüstü durumlardan dolayı gerçekleşemeyen turlardan Rota Tour sorumlu değildir.

•Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin tur süresince ya da sonrasında iadesi mümkün değildir.

•Yeterli katılım olmadığı durumlarda Tur iptal olur ve tur operatörü misafirlerini 1 (Bir) gün önceden bilgilendirir.(uçaklı turlar hariç)

•Haftalık turlarda (4 gece ve üzeri) oturma düzeni önden arkaya sıra atlanılarak değiştirilir. Bu uygulama rehber tarafından organize edilir.

•Tur programı, Rezervasyon Formu ve Tur Sözleşmesi bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.

  

Ulaşım Araç Tipleri

Mercede Travego & Tourismo & Man Fortuna ve Temsa Safir -Otokar-Isuzu- Mercedes Sprinter Wolkavagen crafter marka ve model araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

HATIRLATMA: Acentemiz kişi sayısı düşük turlarda katılımcı sayısına göre  araçlar kullanma hakkına sahiptir.

HAREKET YERİ VE HAREKET SAATİ

06:00 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu Yanı(E-5 Ankara İstikameti)

06:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi

07:00 Mecidiyeköy Merkez Murat muhalebicisi Önü

07:30 Bakırköy Ömür Plaza AVM önü


Edirne Turu programı, Rota Tour tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması, yayınlanması yasaktır. Tüm hakları Rota Tour’a aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından Rota Tour sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılacaktır. Tur programımız, 4077 numaralı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

 

Biz Daha İyisini Yazana Kadar En İyisi Bu…

Bir sonraki sirküler bu sirküleri geçersiz kılar. 26.07.2019 BC.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.