Eskişehir Turu | 1 Gece Konaklamalı

430,00₺ 475,00₺

OverView

Mevcut Seçenekler:

        ESKISEHIR ODUNPAZARI TURU

1 GECE 2 GÜN

 (1GECE OTEL KONAKLAMASI)

1.GÜN

 ODUNPAZARI –CAM MÜZESİ -BALMUMU HEYKEL MÜZESİ-ATLIHAN-SAZOVA PARKI

 

Belirlenen noktadan sabah saatlerinde hareketle Adapazarı – Pamukova - Bozüyük güzergahını kullanarak , Eskişehir’e doğru yola çıkıyoruz. Kahvaltımızı yoldaki tesisimizde alıyoruz. İlk olarak Bilim, Sanat ve Kültür Parkına gidiyoruz. Burada sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zamanda dileyen misafirler Masal Şatosunun, Korsan Gemisinin, Nuh un Gemisinin, Göletin etrafında gezi yapabilirler. Buradan ayrılarak 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Odunpazarı'na ulaşıyoruz. Her biri birer tarih olan ve o eski yaşantıyı gözlerimizin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında dolaşırken kendimizi Osmanlı döneminin içerisinde hissedeceğiz. Ardından gelişimi ve bir üniversite şehri olması vesilesiyle adından sıkça bahsettiren Eskişehir’i tanımaya devam ediyoruz. Dünya’da tek olan Lületaşı Müzesini ve Kurşunlu Külliyesi’ni (Camii, Medrese, Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan), 150 yıllık bir tarihe sahip Eskişehir Mevlevihane’sini ziyaret ediyoruz. Odun pazarı sokaklarında gönlünüzce gezebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Buradaki gezimizin ardından Modern Cam Müzesi’ni birbirinden güzel cam eserleri görüp fotoğrafladıktan sonra Müze kompleksinin alt katında bulanan Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne bağışladığı, tarihi karakterler ile yerli ve yabancı 192 ünlü ismin heykeli yer alan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesini geziyoruz. Atatürk’ün çeşitli dönemlerinin yanı sıra, Atatürk’ün ailesini de yansıtan heykellerin bulunduğu müzede; yerli ve yabancı devlet adamlarının, sanatçıların, medya mensuplarının ve sporcuların canlı hissi veren heykelleri değişik dekorlar önünde sergileniyor. Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’nde Eskişehir’in ve Türkiye’nin tarihinden kesitlere de yer veriliyor.Sonrasında rehberimizin belirlediği noktada buluşarak otelimize doğru yola çıkıyoruz.

KONAKLAMA:ESKİŞEHİR
 2.GÜN

PORSUK ÇAYI –DEVRİM ARABASI-KENTPARK –HALLER GENÇLİK MERKEZİ

 Değerli misafirlerimiz, otelde alınan sabah kahvaltı sonrası İlk olarak Porsuk Çayı etrafında serbest zaman veriyoruz. Porsuk çayında dileyenler misafirler tekne turuna yada Gondol turuna çıkabilirler (Ekstra). Ardından sahiliyle, havuzlarıyla, kafeteryalarıyla adından söz ettiren Kent Parkı ziyaret ediyoruz. Türkiye'mizin ilk ve tek yerli otomobili olan Devrim Arabasını görüyoruz. Son olarak günün yorgunluğunu Haller Gençlik merkezinde çayımızı, kahvemizi  yudumlarken atıyoruz. Gezilerimizin bitiminde İstanbul'a doğru hareket ediyoruz.  Akşam saatlerinde İstanbul’a ulaşıyoruz. Değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz. 

 

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 - OTELDE 1 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA(3 VEYA 4 YILDIZLI OTELLER)

- SERPME İLK GÜN SABAH KAHVALTISI

- LÜKS VE KONFORLU ARAÇLAR İLE ULAŞIM HİZMETİ

- PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

- TÜM ÇEVRE GEZİLERİ

- 1618 NOLU TURİZM KANUNUNA GÖRE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI

 FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 - MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

- OTELDE YAPILAN ÖZEL HARCAMALAR

- ÖĞLE YEMEKLERİ

- TEKNE TUR

Yemek Detayları 

Bölgelerde Yöresel Yemekler sunan Restoranlarda Belirtilen menü sunulmaktadır.

 Önemli Notlar

•Rehberimiz yol, hava, bölge yoğunluğu veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir.

•Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü KESİNLİKLE verilmez.

•Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, fotoğraf makinesi bulundurulmasını hatırlatırız.

•Yüksek sezonda ve olağan dışı durumlarda programda belirtilen oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir. Günübirlik Turlar için Bu Madde geçerli değildir.

•Tur öncesi ya da tur esnasında oluşabilecek hava muhalefeti, doğal afet veya olağanüstü durumlardan dolayı gerçekleşemeyen turlardan Rota Tour sorumlu değildir.

•Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin tur süresince ya da sonrasında iadesi mümkün değildir.

•Yeterli katılım olmadığı durumlarda Tur iptal olur ve tur operatörü misafirlerini 1 (Bir) gün önceden bilgilendirir.(uçaklı turlar hariç)

•Haftalık turlarda (4 gece ve üzeri) oturma düzeni önden arkaya sıra atlanılarak değiştirilir. Bu uygulama rehber tarafından organize edilir.

•Tur programı, Rezervasyon Formu ve Tur Sözleşmesi bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.

  Ulaşım Araç Tipleri

Mercede Travego & Tourismo & Man Fortuna ve Temsa Safir -Otokar-Isuzu- Mercedes Sprinter Wolksvagen crafter marka ve model araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

HATIRLATMA: Acentemiz kişi sayısı düşük turlarda katılımcı sayısına göre  araçlar kullanma hakkına sahiptir.

 HAREKET YERİ VE HAREKET SAATİ

06:30 Bakırköy Ömür Plaza AVM

07:00 Mecidiyeköy Merkez Mado Cafe Önü

07:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi

07:50 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu Yanı(E-5 Ankara İstikameti)

08:00 Çayırova McDonaldsÖnü 

 

KONAKLAMALI ESKİŞEHİR Tur programı, Rota Tour tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması, yayınlanması yasaktır. Tüm hakları Rota Tour’a aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından Rota Tour sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılacaktır. Tur programımız, 4077 numaralı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

 

Biz Daha İyisini Yazana Kadar En İyisi Bu…

Bir sonraki sirküler bu sirküleri geçersiz kılar. 26.07.2019 BC.


 


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.