Kapadokya Turu | 1 Gece Konaklamalı

525,00₺ 575,00₺

OverView

Mevcut Seçenekler:

KAPADOKYA TURU

Göreme Açık Hava Müzesi - Üçgüzeller - Uçhisar - Ürgüp -Derinkuyu Yeraltı Şehri - Ihlara Vadisi - Tuz Gölü

2 Gün 1 Gece Y.P Konaklama

 GECE YOLCULUĞU

Belirlenen noktalardan hareketle Adapazarı – Bolu – Ankara -Kırşehir güzergâhını kullanarak Nevşehir – Niğde - Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ'a borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yola çıkıyoruz.

 

1.GÜN GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ - ÜÇGÜZELLER - SİNASSOS - UÇHİSAR - ÜRGÜP - ONYX ATÖLYELERİ

Sabah yolda alınan kahvaltı sonrasında bölgeye giriş yapıyoruz. Eski adıyla Korama bugünkü adıyla Göreme Vadisi içinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezmeye başlıyoruz. Müze içerisindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise),yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. Açık hava müzesi ziyaretinden sonra Kızılırmak’tan elde edilen çamurun işlenmesi ve çömlekçi çarkı başta olmak üzere çeşitli teknikler ile sanat eserlerine dönüştürülmesi konusunda bilgiler alıyoruz, arzu ederseniz  alışveriş yapma imkânından faydalanıyoruz Derbent Vadisiyle turumuz devam ediyor değişik şekillere benzetilen peribacalarının bulunduğu vadiyi geziyoruz sonrasında bölgenin en yüksek noktası olan, farklı dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile m.s.9.YY arasında ortaya çıkmış olan Uçhisar Kalesi’ni dışarıdan fotoğraflayarak, Uçhisar’da bulunan bölgeye ait yöresel baharat ve yemişlerin tanıtıldığı sergide tadına bakıyoruz ve alışveriş imkânı buluyoruz. Ürgüp çevresinde yapacağımız panoramik tur sonrasında ise şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi’nin panoramik manzarasının izlenebildiği Üçgüzeller’de verilecek fotoğraf ve gezinti molası ile turumuza devam ediyoruz. Asmalı Konak dizisinin çekildiği tarihi konağı ziyaret ettikten sonra bugünluk tur programımız sona eriyor ve otelimize doğru yola çıkıyoruz.


KONAKLAMA:BÖLGE


2.GÜN DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ - IHLARA VADİSİ - TUZ GÖLÜ

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrasında otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri olacak. Sonrasında kanyon-vadi olan doğa harikası, Ihlara Vadisi’nde Ağaç altı, Yılanlı Kiliseleri'ni görmek üzere vadiye iniyoruz. Bölgeden ayrılarak İstanbul’a doğru yola çıktığımızda Tuz Gölü kıyısında vereceğimiz fotoğraf molası ardından Ankara, Bolu güzergâhını kullanarak İstanbul’a ulaşıyoruz. Konuklarımızla aldığımız noktalarda bir başka programda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ:

- Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

- Otelde 1 Akşam Yemeği

- Otelde 1 Sabah Kahvaltısı

- İlk Gün Sabah Kahvaltısı

- Lüks Araçlar Ve Konforlu İle Ulaşım Hizmeti

- Profesyonel Rehberlik Hizmeti

- Tüm Çevre Gezileri

- 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

- Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

- Otelde Yapılan Özel Harcamalar

- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

- Öğle Yemekleri

- Ekstra Belirtilen Programlar


Yemek Detayları 

Bölgelerde Yöresel Yemekler sunan Restoranlarda Belirtilen menü sunulmaktadır.

 

Önemli Notlar

•Rehberimiz yol, hava, bölge yoğunluğu veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir.

•Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü KESİNLİKLE verilmez.

•Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, fotoğraf makinesi bulundurulmasını hatırlatırız.

•Yüksek sezonda ve olağan dışı durumlarda programda belirtilen oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir. Günübirlik Turlar için Bu Madde geçerli değildir.

•Tur öncesi ya da tur esnasında oluşabilecek hava muhalefeti, doğal afet veya olağanüstü durumlardan dolayı gerçekleşemeyen turlardan Rota Tour sorumlu değildir.

•Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin tur süresince ya da sonrasında iadesi mümkün değildir.

•Yeterli katılım olmadığı durumlarda Tur iptal olur ve tur operatörü misafirlerini 1 (Bir) gün önceden bilgilendirir.(uçaklı turlar hariç)

•Haftalık turlarda (4 gece ve üzeri) oturma düzeni önden arkaya sıra atlanılarak değiştirilir. Bu uygulama rehber tarafından organize edilir.

•Tur programı, Rezervasyon Formu ve Tur Sözleşmesi bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.

Ulaşım Araç Tipleri

Mercede Travego & Tourismo & Man Fortuna ve Temsa Safir -Otokar-Isuzu- Mercedes Sprinter Wolksvagen crafter marka ve model araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

Acentemiz kişi sayısı düşük turlarda katılımcı sayısına göre  araçlar kullanma hakkına sahiptir.

 

HAREKET YERİ VE HAREKET SAATİ

22:00 Bakırköy Ömür Plaza AVM

22:30 Mecidiyeköy Meydan Mado Cafe Önü

23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi

23:20 Kartal Köptüsü (E-5 Ankara Yönü)

23:50 Çayırova McDonsld's


KONAKLAMALI KAPADOKYA  Tur programı, Rota Tour tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması, yayınlanması yasaktır. Tüm hakları Rota Tour’a aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından Rota Tour sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılacaktır. Tur programımız, 4077 numaralı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.