Karadeniz Turu | İstanbul Çıkışlı Baştan Sonra Karadeniz | 6 Gece - 7 Gün

3.000,00₺ 5.000,00₺

OverView

1. Gün

GECE YOLCULUĞU

Gece Belirtilen saatlerden Buluşma noktasından hareket ediyor Düzce-Bolu güzergahını kullanarak turumuza başlıyoruz.

2. Gün 

Sinop – Hamsilos - Samsun

Sabah saatlerinde Sinop’a varıyor ve serpme kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası ilk durağımız doğa harikası Tatlıca(Erfelek) Şelaleleri oluyor. Doğa içerisinde vakit geçireceğimiz bölgede serbest zaman sonrasında Sinop’a hareket ediyor Hamsilos Koyu’na gidiyoruz ülkemizde doğal  oluşumuyla tek olan bölgede fotoğraf molası veriyor ve Sinop Tarihi Cezaevine gidiyoruz.  Müze olarak hizmet veren binada siyasi tutukluların kaldığı koğuşları görecek ve fotoğraflayacağız. Öğle yemeği için limana iniyor ve yöreye özgü mantının tadına bakıyoruz Kotracılar çarşısı serbest zaman sonrasında Sinop’a veda ederek Samsun’a doğru yola çıkıyoruz. Bandırma Vapuru ziyaretiyle programımıza devam ediyoruz Onur Anıtını fotoğraflıyor Yabancılar Çarşısında serbest zaman veriyoruz. Günü sonunda dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

 KONAKLAMA (SAMSUN)


3. Gün 

Ordu – Boztepe – Trabzon - Uzungöl

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası programımızda şirin ilimiz Ordu var. Kenti kuşbakışı görmek için yaklaşık 8 dakikalık teleferik yolculuğu sonrası Boztepe’ye çıkıyoruz. Olağanüstü Karadeniz manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumluyoruz. Serbest zaman bitiminde doğuya yolculuğumuz devam ediyor. Karadeniz’in incisi Trabzon’a varıyoruz. İlk durağımız  Soğuksu mahallesine Atatürk Köşkü’ne gidiyoruz Gazi Paşa’nın vasiyetini yazdığı mekanı da ziyaret ederek yolumuza devam ediyor ve Sürmene’de bıçak alışverişi yapıyoruz, Alışveriş sonrasında Uzungöl’e hareket ediyoruz 1300 metre rakımda Uzungöl’e varıyor göl kenarında yürüyüş yapmak ve göl manzarasında çay kahve  keyfi için serbest zaman veriyoruz zaman bitiminde otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz. KONAKLAMA (TRABZON)4. Gün 

Rize – Fırtına Vadisi – Ayder Yaylası

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Rize’ye gitmek üzere yola çıkıyoruz yol üzerinde Hapsiyaş(Kiremitli Köprü) fotoğraf molası mola sonrasında Rize bezi fabrikasına gidiyoruz (feritiko) sanatı hakkında bilgi alıyor dileyenler alışveriş yapma imkanına sahip oluyor. Alışveriş sonrasında Fırtına Vadisine gidiyoruz öğle yemeğini alacağımız tesiste Zipline ve Rafting yapmak isteyenler heyecanlı anlar yaşayacaklar (EXTRA) Ayder yaylasına doğru devam ediyoruz. Gelintülü Şelalesini görerek fotoğraflarımızı çekiyoruz sonrasında yaylanın keyfini çıkarmak adına serbest zaman veriyoruz. İsteyenler verilen zaman içinde şifalı kaplıcaları değerlendirebilir.Serbest Zamanın bitimiyle otelimize gidiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA (ARDEŞEN)

 

5. Gün 

Karagöl

Sabah erken saatlerde otelde alacağımız kahvaltı sonrası  Borçka’ya gidiyoruz bizleri bekleyen minibüslerle saklı cennet Karagöl’e doğru muhteşem manzara eşliğinde çıkıyoruz göl kenarında yürüyüşlerimizi yapıyor bol bol fotoğraf çekiyoruz. Sıradaki durağımız Zilkale-Palovit Şelalesi bu tura katılmak isteyen misafirlerimizle(EXTRA) keyifli bir yolculuk yapıyoruz vereceğimiz fotoğraf molaları ve serbest zaman sonrası dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz.

KONAKLAMA (ARDEŞEN)

 

6. Gün

Trabzon – Ayasofya – Vakfıkebir – Samsun

Otelde alacağımız sabah kahvaltı sonrası Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz çay fabrikasına giderek çayın nasıl işlendiğini öğreniyor ve alışverişlerimizi yapıyoruz… Trabzon’a veda etmeden kentin en önemli yapılarından birisi olan kilise olarak inşa edilen Fatih’in fethi sonrası camiye dönüştürülen Ayasofya’yı ziyaret ediyoruz. Uzun yıllar müze olarak hizmet veren yapı yakın zamanda yeniden camiye dönüştürüldü.. Ziyaret sonrası ekmeğiyle meşhur Vakfıkebir’e gidiyoruz yöresel ürünler alabileceğimiz tesiste mola veriyoruz  Mola sonrasında Görele’ye devam ediyoruz Kemençe Müzesini ziyaret ediyor sonrasında Ordu’da fındık alışverişine duruyor ve günün sonunda dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz. KONAKLAMA (SAMSUN)

7. Gün 

Amasya - İstanbul

Otelde kahvaltı sonrasında Amasya’ya doğru yola çıkıyoruz Şehzadeler kentinde programımız Amasya müzesi ile başlıyor; şehzadeler konağı, Hazeranlar Konağı ve Beyazıd külliyesi ile devam ediyor son olarak Ferhat ile Şirin’in heykellerini görerek fotoğraflıyor Amasya ziyaretimizi bitiriyoruz. İstanbul’a yolculuğumuz başlıyor Bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz..

 

 

 

TUR PROGRAMINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 

-5 GECE YARIM PANSİYON OTEL KONAKLAMA

-5 AKŞAM YEMEĞİ 6 SABAH KAHVALTISI.

-İLK GÜN SABAH KAHVALTISI

-PROFESYONEL REHBERLERLİK HİZMETİ

-LÜKS VE KONFORLU ARAÇLAR İLE ULAŞIM 

-ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

-TÜM ÇEVRE GEZİLERİ

-1618 NOLU TURİZM KANUNUNA GÖRE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI

 

TUR PROGRAMINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

-ÖĞLEN YEMEKLERİ 

-YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER 

-PROGRAMDA EKSTRA OLARAK BELİRTİLEN GEZİ VE EĞLENCELER 

-MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

-SÜMELA VE KARAGÖL MİNİBUS ÜCRETİ

 

OLMASI GEREKENLER:

 

1.FOTOĞRAF MAKİNESİ

2.YÜRÜYÜŞ AYAKKABISI RAHAT KIYAFET

3.YAĞMURLUK VEYA ŞEMSİYE

4.MERAKLI GÖZLER

 

 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.