Doğunun İncileri | 3 Gece 4 Gün

1.800,00₺ 2.000,00₺

OverView

Mevcut Seçenekler:

UÇAKLI 

3 gece 4 gün

KARS- DOĞUBEYAZIT

AHLAT-TATVAN-VAN

(İshak paşa Sarayı AkDamar Adası, Nemrut Krater Gölü, Muradiye Şelalesi)


 

1.GÜN:

KARS-ANİ HARABELERİ

Sabah belirtilen saate havalanında buluşuyoruz. Bilet işlemleri sonrasında İSTANBUL-KARS uçuşumuzu yapıyoruz. Kars havaalanında bizleri bekleyen aracımızla buluşuyoruz Şehir merkezinde alınan kahvaltı sonrasında 4 gün boyunca unutulmaz anlar yaşayacağınız turumuza rehberimizin anlatımıyla başlıyoruz. Ülkemizin en doğusunda olmasına rağmen, aslında Kafkasya'nın en batısında olan bir şehirdir. Yani hem doğulu, hem batılı özellikleriyle çevresindeki Erzurum, Ağrı, Iğdır gibi illerden kültürel anlamda çok farklı, kıpır kıpır, sokakları hayat dolu bir şehirdir Kars. 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan şehir, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi izlenebileceği merkezdir Birbirini 90 derecelik açıyla kesen sokaklar, cepheleri süslü, kesme taş binalar. Kars’ı çok seveceksiniz, biz bundan eminiz! Kars şehir merkezine bir kartal yuvası gibi tepeden bakan Kars Kalesi, Katedral diye de bilinen 12 Havariler Kilisesi gezilerini yaptıktan sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra ülkemizin en uç noktasına, tam Ermenistan sınırında yer alan Ani Harabeleri’ne gidiyoruz. Ani 1000 yıl öncesinin bölgenin en büyük, en zengin şehri imiş. Zaten ören yerinde göreceğimiz anıtsal yapılardan bunu hemen anlayacaksınız. Surları, kapıları, Resimli Kilise, Aziz Pirkitch Kilisesi, Menuçehr Camisi, İpekyolu Köprüsü gibi eserleri görerek 2 ülke arasında sınırı oluşturan Arpaçay ’a tepeden bakarak bu unutulmaz geziyi tamamlayıp, tekrar şehir merkezine döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

KONAKLAMA:KARS

 


2.GÜN

DOĞUBEYAZIT-İSHAK PAŞA SARAYI-MURADİYE ŞELALESİ

Otelde alınan kahvaltı sonrasında Doğubeyazıt'a doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergahımız üzerinde bulunan Iğdır Ovası Doğu’nun Çukurovası olarak adlandırılır. Yüksek dağların arasına sıkıştığı için çevresinden çok daha yumuşak ve ılıman bir havaya sahip olan ovada her türlü sebze ve meyve hatta pamuk bile yetişmektedir. Iğdır’ın sırtını dayamış olduğu, 5137 mt.lik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nı fotoğraflamak için misafirlerimize zaman veriyoruz. Sonrasında Doğubeyazıt'ta bulunan bölgenin en önemli yapılarından birisi olan İshak paşa Sarayını ziyaret ediyoruz. 220 yıllık bu saray yapıldığı günden buyana tüm Doğu Anadolu’nun sembol yapısı olmuştur. Bütün ovaya tepeden bakan konumuyla, birbirinden eşsiz taş işlemeli anıtsal kapılarıyla, 116 odalı muhteşem bir  saraydır. I. Avlu, muhafız odaları, zindanlar, kütüphane bölümleri, harem odaları, mabeyn bölümü göreceğimiz alanlar arasında. Yapı hakkında bilgi alıyor fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Zaman bitiminde öğle yemeğimizi alıyoruz ve yöresel motiflerin işlendiği Halı fabrikasında Türk Halıları hakkında bilgi alıyoruz dileyen alışveriş yapma imkanı buluyor.  Doğu beyazıt programı sonrasında Van’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz   Bendi Mahi Çayı üzerindeki Muradiye Şelalesi ’nde de fotoğraf molası verdikten sonra Doğu’nun Paris’i de denilen ve ülkemizin en büyük gölü olan Van “Denizi”nin kıyısına kurulmuş olan VAN ’a ulaşıyoruz. 

KONAKLAMA:VAN


3.GÜN

AHLAT-SELÇUKLU MEZARLARI-NEMRUT KRATER GÖLÜ-TATVAN

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası Adilcevaz üzerinden, Bitlis’in şirin ilçelerinden Ahlat’a gidiyoruz, Selçuklu Devletinin Anadolu’ya yayılmasında en önemli duraklardan biri olan ilçede Türk Mezar kültürünün önemli örneklerini görme imkanı buluyoruz. Tarihi Selçuklu Mezarlığını görüyor fotoğraflıyoruz. Ahlatta göl kenarında yemek molası veriyor yemek sonrasında bizleri bekleyen araçlarımızla Nemrut Krater gölüne gidiyoruz. Dünyanın ikinci büyük volkanik dağ patlaması sonucu oluşan krater gölünde fotoğraflarımızı çekiyor manzaranın tadını çıkarıyoruz. Sonrasında ,Tatvan sahilde bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz.

KONAKLAMA: TATVAN


 

4.GÜN

AKDAMAR ADASI-VAN KALESİ-VAN

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrasında Gevaş üzerinden yarım saatlik yolculuk sonrasında Adaya geçeceğimiz iskeleye ulaşıyor ve bizi bekleyen teknelerimizle Akdamar adasına ulaşıyoruz. Tarihsel süreçte uzun yıllar Ermeniler için ibadet alanı olan Akdamar Kilisesini görüyor rehberimizden yapı hakkında bilgi alıyoruz. Fotoğraflamak için serbest zaman veriyor ve zaman bitimiyle Van’ doğru yola çıkıyoruz. Van Kalesi çevresinde kurulan harabeleri yakından görüyoruz. Sonrasında Kedi evine gidiyoruz. Meşhur Van Kedilerini seviyoruz ve onlarla fotoğraf çekme fırsatı yakalıyoruz. Urartu motiflerinin yenide hayat bulduğu el işçiliği ile meşhur mekanda gümüş işlemesiyle ilgili bilgi alıyoruz. Misafirlerimize alış-veriş yapmaları için serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte ve belirtilen noktada buluşarak havaalanına doğru gitmek üzere aracımıza biniyoruz uçuş için Van Ferit Melen havaalanında işlemlerimiz gerçekleştirdikten sonra turumuzu sonlandırarak misafirlerimizle başka bir buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

- 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

- Lüks Araçlar ile Bölgede Ulaşım

- İlk Gün Sabah Kahvaltısı

- Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

- Zorunlu Seyahat Sigortası

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

- Tüm Öğlen Yemekleri

- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

- Tüm Özel Harcamalar


Yemek Detayları 

Bölgelerde Yöresel Yemekler sunan Restoranlarda Belirtilen menü sunulmaktadır.

 

Önemli Notlar

•Rehberimiz yol, hava, bölge yoğunluğu veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir.

•Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü KESİNLİKLE verilmez.

•Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, fotoğraf makinesi bulundurulmasını hatırlatırız.

•Yüksek sezonda ve olağan dışı durumlarda programda belirtilen oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir. Günübirlik Turlar için Bu Madde geçerli değildir.

•Tur öncesi ya da tur esnasında oluşabilecek hava muhalefeti, doğal afet veya olağanüstü durumlardan dolayı gerçekleşemeyen turlardan Rota Tour sorumlu değildir.

•Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin tur süresince ya da sonrasında iadesi mümkün değildir.

•Yeterli katılım olmadığı durumlarda Tur iptal olur ve tur operatörü misafirlerini 1 (Bir) gün önceden bilgilendirir.(uçaklı turlar hariç)

•Haftalık turlarda (4 gece ve üzeri) oturma düzeni önden arkaya sıra atlanılarak değiştirilir. Bu uygulama rehber tarafından organize edilir.

•Tur programı, Rezervasyon Formu ve Tur Sözleşmesi bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.

  

Ulaşım Araç Tipleri

Mercede Travego & Tourismo & Man Fortuna ve Temsa Safir -Otokar-Isuzu- Mercedes Sprinter Wolkavagen crafter marka ve model araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

HATIRLATMA: Acentemiz kişi sayısı düşük turlarda katılımcı sayısına göre  araçlar kullanma hakkına sahiptir.

Uçaklı Doğu Anadolu Tur programı, Rota Tour tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması, yayınlanması yasaktır. Tüm hakları Rota Tour’a aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından Rota Tour sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılacaktır. Tur programımız, 4077 numaralı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.


Bir sonraki sirküler bu sirküleri geçersiz kılar. 26.07.2019 BC.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.