Salda - Lavanta Bahçesi - Pamukkale | 1 Gece Konaklamalı

500,00₺ 550,00₺

OverView

Mevcut Seçenekler:

SALDA GÖLÜ-SAGALASSOS - LAVANTA BAHÇESİ 

PAMUKKALE -TRAVERTENLER 

1 Gece Konaklamalı
GECE YOLCULUĞU

Belirtilen noktalarda gece saatlerinde buluşma ve hareketle göller yöresi olarak anılan Isparta'ya doğru hareket ediyoruz. 


1.GÜN:


SALDA GÖLÜ – LAVANTA BAHÇESİ - SAGALASSOS ANTİK KENTİ

İzmit – Bilecik – Kütahya  güzergahında yapılacak yolculuğumuzla ilk olarak sabah kahvaltımızı yapıyor ve kahvaltının ardından, Sagalassos Antik kentini ziyaret ederek turumuza başlıyoruz. Sagalassos ziyaretimizin ardından, Türkiye’nin lavanta üretiminin nerdeyse tamamını karşılayan mis kokulu Keçiborlu ilçesinin Kuyucak Köyü ‘ne doğru yola çıkıyoruz. Kuyucak köyüne yaklaşırken mor renkli lavanta tarlaları bizi karşılıyor. Yol boyunca sağlı sollu tepelere kadar uzayan lavanta tarlaları muhteşem bir görsel şölen sunacak. Fotoğraf açısından da zengin imkan sunan Kuyucak köyü ve lavanta tarlalarında geziyor ve fotoğraflarımızı çekiliyoruz. ( Gidilecek tarihte hasat ve mevsim nedeni ile lavanta görülemeye bilir) Buradaki gezimizin ardından. Güzel manzaralar eşliğinde Maldivlerde olduğunuzu zannedeceğiniz Salda Gölü’ne varıyoruz. Bembeyaz kumsalları, tertemiz suyu ve derinliği ile sizleri büyüleyecek Salda Gölü; magnezyum yüklü beyaz kayalar ve göl toprak yapısındaki mineraller sayesinde çeşitli hastalıklara da iyi geldiği bilinmektedir. Göldeki magnezyum yüklü beyaz kayaların Mars’ta örneklerinin bulunduğunu kanıtlayan araştırmalarda mevcuttur. Gölde vakit geçirip mevsim durumuna göre yüzme molası ve bol bol resim çektirdikten sonra,  otelimize doğru hareket ediyoruz. 

KONAKLAMA:PAMUKKALE


2.GÜN:


 PAMUKKALE -TRAVERTENLER –KARAHAYIT-TEKSTİL MAĞAZALARI

Otelimizde alınan kahvaltı sonrasında, kırmızı suyuyla ünlü KARAHAYIT bölgesine gidiyoruz. Burada çamur havuzları, yosun banyoları, hastalıklara iyi gelen balık havuzlarını geziyoruz sonrasında yerden kaynayan kırmızı suyu fotoğraflıyoruz. Pamukkale 'nin ismini almasına sebep olan bölge ile özdeşleşmiş pamuk görünümündeki travertenlere geçiyoruz. Travertenlerin üzerinde yürüyüş yapma ve fotoğraf için serbest zaman veriyoruz misafirlerimize. Sonrasında Kutsal Şehir olarak bilinen Hierapolis Antik Kentini geziyoruz. Antik havuz, Apollon Tapınağı , Amfi Tiyatro, Cin Deliği, Hamam, Bizans Kapısı göreceğimiz eserler arasında. Şehirden ayrılırken Sütunlu Yol ve Anadolu’nun en büyük Nekropol’ünü gördükten sonra  turumuzu sonlandırıp dünyaca ünlü Denizli tekstil atölyeleri ve Deri mağazaları gezimiz sonrasında İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Konuklarımızla aldığımız noktalarda bir başka programda buluşmak üzere vedalaşıyoruz. FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

- 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

- Lüks Araçlar ile Ulaşım

- 1 Akşam Yemeği

- 2 Sabah Kahvaltısı

- Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

- Zorunlu Seyahat Sigortası


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

- Tüm Öğlen Yemekleri

- Tüm Özel Harcamalar

- Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar  


Yemek Detayları 

Bölgelerde Yöresel Yemekler sunan Restoranlarda Belirtilen menü sunulmaktadır.

 

Önemli Notlar

•Rehberimiz yol, hava, bölge yoğunluğu veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir.

•Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü KESİNLİKLE verilmez.

•Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, fotoğraf makinesi bulundurulmasını hatırlatırız.

•Yüksek sezonda ve olağan dışı durumlarda programda belirtilen oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir. Günübirlik Turlar için Bu Madde geçerli değildir.

•Tur öncesi ya da tur esnasında oluşabilecek hava muhalefeti, doğal afet veya olağanüstü durumlardan dolayı gerçekleşemeyen turlardan Rota Tour sorumlu değildir.

•Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin tur süresince ya da sonrasında iadesi mümkün değildir.

•Yeterli katılım olmadığı durumlarda Tur iptal olur ve tur operatörü misafirlerini 1 (Bir) gün önceden bilgilendirir.(uçaklı turlar hariç)

•Haftalık turlarda (4 gece ve üzeri) oturma düzeni önden arkaya sıra atlanılarak değiştirilir. Bu uygulama rehber tarafından organize edilir.

•Tur programı, Rezervasyon Formu ve Tur Sözleşmesi bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.

 Ulaşım Araç Tipleri

Mercede Travego & Tourismo & Man Fortuna ve Temsa Safir -Otokar-Isuzu- Mercedes Sprinter Wolksvagen crafter marka ve model araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

HATIRLATMA: Acentemiz kişi sayısı düşük turlarda katılımcı sayısına göre  araçlar kullanma hakkına sahiptir.

 

HAREKET YERİ VE HAREKET SAATİ

22:00 Bakırköy Ömür Plaza AVM

22:30 Mecidiyeköy Merkez Yapıkredi Bankası Önü

23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi

23:20 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu Yanı(E-5 Ankara İstikameti)

23:50 Çayırova McDonaltsÖnü 


SALDA-PAMUKKALE Tur programı, Rota Tour tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması, yayınlanması yasaktır. Tüm hakları Rota Tour’a aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından Rota Tour sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılacaktır. Tur programımız, 4077 numaralı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.