Safranbolu - Amasra | 1 Gece Konaklamalı

450,00₺ 500,00₺

OverView

Mevcut Seçenekler:

SAFRANBOLU – AMASRA 

1 Gece 2 Gün


1.GÜN:

SAFRANBOLU

Belirlediğimiz noktalardan gece saatlerinde hareketle UNESCO tarafından “Dünya Kültür Miras Listesi'ne alınan Toplum yaşamı M.Ö 3000 yılına kadar dayandığı söylenen tarihi konaklarıyla meşhur Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Safranbolu’ya ulaştığımızda Safranbolu'nun iki yazlık mekânından birisi olan ve UNESCO'nun Anadolu'da koruma altına aldığı iki köyden birisi olan Yörük Köyü’nü ziyaretle başlıyoruz turumuza. Yörük Köyü’nün Arnavut kaldırımlı taş sokaklarında gezerken kendimizi şehirden çok uzaklarda hissedeceğiz. Sipahioğulları'na ait iki konağı gezip, konak sahiplerinden ilginç hikâyelerini dinledikten sonra köyün ortak çamaşırhanesine gidiyoruz. Tarih kokan bu mekânı ziyaret ettikten sonra Safranbolu'nun merkezine doğru geçiyoruz. Hıdırlık Tepesinden tüm Safranbolu'yu panaromik görüntüleyip fotoğraflama şansına sahip oluyoruz. Hıdırlık Tepesi; hıdrellez kutlamaları ve yağmur dualarının yapıldığı, Safranbolu'ya dair en güzel manzara fotoğraflarının çekildiği yer. Fotoğraf molasının ardından tarihi çarşıya iniyor ve Safranbolu'yu ve tarihi konaklarını en ince ayrıntısına kadar gezip tanıma şansına sahip oluyoruz. Bölgede gezilecek en güzel konaklardan olan Kaymakamlar Konağı, Manifaturacılar ve Semerciler çarşısı, Kileciler Konağı gezilerimizi yapıyoruz. Beraberinde gezeceğimiz yerler ise, Yemeniceler arastası, bakırcılar ve demirciler arastası, Köprülü Mehmet Paşa Camii,Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Kazdağlıoğlu Camii ve yemeniciler çarşısı turunu gerçekleştiriyoruz. Eski Hükümet Konağı ve Saat Kulesi Ayastefanos Kilisesi'ni (Ulu Camii) panoramik olarak görüyoruz. Gezimizin sonunda Safranbolu'nun en meşhur tadı olan safran lokumunun tadına bakıp, alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Bu güzel günün ardından konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.

KONAKLAMA: AMASRA

2.Gün:

AMASRA

Sabah kahvaltımızın ardından Muhteşem manzarası, orman ve dağların eşliğinde Karadeniz'in eşsiz kıyılarından biri olan Amasra'yı geziyoruz. Fatih Sultan Mehmet'in gördüğü zaman 'Lala çeşm'i cihan bumu ola?' diye sorduğu Bakacak Tepesi'nden, Amasra ve çevresini panoramik olarak izliyor ve anılarımızı ölümsüzleştirmek için fotoğraf molası veriyoruz. Amazonların Limanı diye bilinen Amastris’in adına kurulan krallığın merkezi olan kraliçe kenti Amasra'da Bedesten, Kale İçi, Bizanslılar döneminde Kilise Osmanlılar dönemi camii olarak kullanılan Şapel, Liman, Oymacılar Çarşısı gezerek sahil şehri Amasra'nın tadını çıkarıyoruz. Amasra'ya özel meşhur balık lokantalarında muhteşem süslemeli salata eşliğinde öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrasında alış veriş ve tekne turu için verilen serbest zamanın bitimiyle beraber Amasra'dan, İstanbul'a doğru hareket ediyoruz. Konuklarımızla buluştuğumuz noktada vedalaşarak bir başka programda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

 FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

- Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

- Otelde 1 Sabah Kahvaltı

- Otelde 1 Akşam Yemeği

- İlk Gün Sabah Kahvaltı paketi

- Lüks Ve Konforlu Araçlar İle Ulaşım Hizmeti

- Profesyonel Rehberlik Hizmeti

-  Araç İçi İkramlar

- Tüm Çevre Gezileri

- 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

  

 FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Tüm Öğle Yemekleri

- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

- Müze Öğren Yeri Giriş Ücretleri

- Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

- Tüm Özel Harcamalar

 

 Önemli Notlar

•Rehberimiz yol, hava, bölge yoğunluğu veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir.

•Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü KESİNLİKLE verilmez.

•Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, fotoğraf makinesi bulundurulmasını hatırlatırız.

•Yüksek sezonda ve olağan dışı durumlarda programda belirtilen oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir. Günübirlik Turlar için Bu Madde geçerli değildir.

•Tur öncesi ya da tur esnasında oluşabilecek hava muhalefeti, doğal afet veya olağanüstü durumlardan dolayı gerçekleşemeyen turlardan Rota Tour sorumlu değildir.

•Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin tur süresince ya da sonrasında iadesi mümkün değildir.

•Yeterli katılım olmadığı durumlarda Tur iptal olur ve tur operatörü misafirlerini 1 (Bir) gün önceden bilgilendirir.(uçaklı turlar hariç)

•Haftalık turlarda (4 gece ve üzeri) oturma düzeni önden arkaya sıra atlanılarak değiştirilir. Bu uygulama rehber tarafından organize edilir.

•Tur programı, Rezervasyon Formu ve Tur Sözleşmesi bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.

 Ulaşım Araç Tipleri

Mercede Travego & Tourismo & Man Fortuna ve Temsa Safir -Otokar-Isuzu- Mercedes Sprinter Wolksvagen crafter marka ve model araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

HATIRLATMA: Acentemiz kişi sayısı düşük turlarda katılımcı sayısına göre  araçlar kullanma hakkına sahiptir.


HAREKET YERİ VE HAREKET SAATİ

23:30 Bakırköy Ömür Plaza AVM

00:00 Mecidiyeköy Merkez Mado Cafe Önü

00:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi

00:50 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu Yanı(E-5 Ankara İstikameti)

01:10 Çayırova McDonalds Önü 

 

SAFRANBOLU – AMASRA Tur programı, Rota Tour tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması, yayınlanması yasaktır. Tüm hakları Rota Tour’a aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından Rota Tour sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılacaktır. Tur programımız, 4077 numaralı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

 

Biz Daha İyisini Yazana Kadar En İyisi Bu…

Bir sonraki sirküler bu sirküleri geçersiz kılar. 06.08.2019 BC.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.